Mentorius online. Naujas gyvenimo būdas


Nauja, precedento neturinti situacija Lietuvoje ir pasaulyje, keičianti daugumos žmonių realybę, verčia uždavinėti daug klausimų. Kažkas susimąsto apie gyvenimo būdą, o kažkas netgi apie tai, ar nereikėtų keisti veiklos sferos. Kažkam karantinas dėl koronaviruso yra tik laikinas apribojimas, sukeliantis nepatogumų, o kažkam – didelė krizė. Kol vieni galvoja, kuo užsiimti namuose ir kaip naudingai išnaudoti laisvalaikį, kitų galvose sukasi mintys apie verslą, naujus projektus, galimus augimo būdus ir savirealizaciją.

Vienas išmintingas žmogus pasakė, kad krizė – tai situacija, kai stovi tarp dviejų pasaulių, iš kurių vienas jau yra miręs, o kitas dar nėra pajėgus gimti. Tai yra ta erdvė ir laikas, kai išsilaisvina daug galingų resursų, kuriuos galima labai kryptingai panaudoti augimui ir išėjimui į kokybiškai naują lygį. Seni mąstymo ir veikimo modeliai tampa nebeveiksmingi, kai griūva konstrukcijos, pastatytos ant atgyvenusių pamatų, todėl dažnai paaiškėja, kad neverta jų laikytis, įsikabinus iš visų jėgų. Reikia įvertinti viską logiškai ir kritiškai. Kartais daug efektyviau yra įvesti esminius pokyčius: kasdienybėje, mąstymo šablonuose, įsitikinimuose, veikloje, versle. Nors ir ne visuomet apsimoka pradėti viską nuo nulio – kartais tai būna didžiulė klaida, kuri tik atideda tikrosios problemos identifikavimą ir sprendimą. Būtina yra įvertinti sukauptą potencialą, turimas kompetencijas, įdirbį ir galimybes. Svarbu yra rasti savyje jėgų judėti toliau.

Kaip tai padaryti, kai aplink chaosas, kuris kelia stresą ir atima motyvaciją? Kaip daryti nors ir mažiausius žingsnelius? Kur rasti palaikymą, konsultacijas ir patarimus? Tam yra mentorius. Su mentorium nebūtina susitikti gyvai. Produktyviam bendradarbiavimui visiškai užtenka online bendravimo. Parašykite, paklauskite. Kiekviena situacija unikali ir visiškai nesvarbu, ar ji liečia gyvenimo būdą, savirealizaciją, ezoteriką ar verslą. Jei yra klausimai, egzistuoja ir atsakymai. Online mentorius visuomet mielai išklausys, pasikalbės ir padės rasti sprendimus.