Kūrybiškas savęs pažinimas. Meno terapija online


Keliaudami per gyvenimą dažnai ieškome vietų, kur galėtume pasinerti į savo vidų, pabūti savimi, atgauti dvasinę ramybę. Harmoniją ir energijos antplūdį stipriausiai jaučiame, kai galime save pajausti, pažinti, suprasti ir išreikšti. Kiekvienas turime savo pomėgius, dievinamas spalvas, formas, garsus, skonius. Pasaulyje, kur kultivuojama masinė gamyba ir universalumas, dažnai pasigendame individualumo, unikalumo ir personalizavimo. Priprantame rinktis iš to, kas mums yra siūloma, vietoj to, kad pasirinktume, ko norime iš tikrųjų. O ilgainiui ir patys nebežinome, ko norime. Kuo tai gręsia?

Atsisakęs savo tikrų troškimų, žmogus patalpina save į vakumą, kuriame nebėra prasmių ir tikslų. Kažkas labai taikliai pastebėjo, kad jei žmogus ryte pradeda ignoruoti žadintuvą, tai jau yra pavojingas signalas. Kodėl? Prisiminkite, kaip su nekantrumu vaikystėje laukėte džiugių dalykų. Pašokdavote iš lovos, kuo greičiau stengėtės pavalgyti, apsirengti ir bėgti. Kodėl nebedarote to dabar? Nes einate ne ten, kur norite. Psichologijos ir psichosomatikos specialistai tai paaiškintų labai paprastai – pasąmonė, kurioje slepiasi tikrasis „aš“, pradeda blokuoti tai, kas prieštarauja tikriesiems norams, kas kelia diskomfortą ir pavojų. Tai gali pasireikšti įvairiai: energijos ir motyvacijos stoka, sveikatos būkle, pramiegojimu, svarbių daiktų, reikalingų rezultato pasiekimui, pamiršimu ir pan. Pasąmonė bando sudaryti kliūtis ir tokiu būdu atkreipti dėmesį į ignoruojamą problemą. Ką su tuo daryti? Pirmiausia, sustoti, užduoti sau klausimus ir atvirai į juos sau atsakyti.

Vidinis dialogas ne visuomet yra toks paprastas kaip tai gali atrodyti. Žmogus yra linkęs apgaudinėti save patį. Yra daugybė dalykų, kurie atrodo nepasiekiami, negalimi, neprįpažįstami, neleidžiami ar neįtikėtini. Jie yra paliekami kažkur už aukštos sienos. Kartais reikia laiptų, kad užliptume ir pamatytume, kas ten yra. Tokiais laiptais gali tapti menas.

Kūrybiškas savęs pažinimas – tai savęs pažinimo būdas per meną (piešimą, tapybą), intuicijos lavinimas, gebėjimas pažiūrėti į save kitu kampu. Menas perduoda informaciją simbolių ir metaforų kalba. Ne viską galima išreikšti žodžiais. Yra dalykų, kurie gali būti perduodami ir suvokiami tik per vaizdus. Vaizdai stimuliuoja vaizduotę, išeina už sąmonės ribų ir kontaktuoja su pasąmone. Jie pažadina emocijas, pojūčius, prisiminimus. Tai galima pavadinti meno terapija, kuri dailės priemonių dėka leidžia prisiliesti prie pasąmonės, suvokti, kuo iš tikrųjų gyvename, kas esame šiuo momentu ir koks mūsų pasirinkimas. Tokiu būdu atsiranda galimybė pasirinkti iš naujo. Kaip sakė J. Billings, gyvenime svarbu, kad jums iškristų geros kortos, bet dar svarbiau yra gerai sužaisti tomis kortomis, kurios jau yra jūsų rankose.

Nuo ko pradėti? Ko tam reikia? Reikia tik noro. Užsiėmimai su menininke ir ezoterike vyksta nuotoliniu būdu, online. Komunikuojama elektroniniu paštu, tad kūrybines užduotis atlikti ir konsultuotis galėsite jums patogiu laiku. Dailės priemonės tiks ir tokios, kurias turite po ranka (pieštukai, rašikliai, dažai), o jei jų neturite, galite naudoti jums patinkančias, kūrybai skirtas programėles, kurias rasite internete. Jei norite save lavinti konkrečioje dailės srityje (tapyboje, piešime, fotografijoje ir t. t.), būtinai parašykite apie tai pageidavimuose ir patarsime, ką geriausia įsigyti.